Zahlavi

Měřený trénink na Enklávě

Nedělní dopoledne nám zpestřili trenéři měřeným tréninkem v terénech loňských Sandstones, který byl zacílený zejména na mládež, ale proběhnutí bylo připraveno i pro dospělce. A myslím, že trenéři museli být potěšeni účastí, projevil se absťák zimní - tělocvičnový. Tonda Synek se nám za to odvděčil fyzicky opravdu náročnými tratěmi, kterými nás ve druhé polovině doprovodil i drobný deštík. Nejmladší kategorie HD10 běžela 1,9 km s šesti kontrolami, nejlépe si vedl Kuba Stránský, který trať zvládl za slušných 20:48. Také výsledky ostatních dětí okolo půl hodiny však zaslouží pochvalu a naplňují nás lehkým optimismem směrem k nadcházející sezóně. V kategorii HD12 zvítězil Honza Kmínek ml., který trať dlouhou 3 km s devíti kontrolami dal v čase lehce přes půl hodinky. Startovku v nejméně obsazené kategorii HD14 doplnilo i několik dospělých z řad těch, kteří jsme se zalekli náročnosti "elitní" kategorie ALL. V pořadí redukovaném o přestárlé tak tuto kategorii vyhrál Ondra Kmínek, když poměrně dlouhých 4,7 km se 17 kontrolami stlačil bezpečně s pětiminutovou rezervou pod hodinu. Na kategorii ALL určenou dospělým, tzn. na 6,8 km s 19 kontrolami, si pak troufli pouze dva odvážlivci, z nichž úspěšnější byla Lenka Dolejší s časem 70:54.

Všechny výsledky:

20230115_1

napsal Honza Kmínek 18. 1. 2023

Drsný trénink Honzy Kmínka aneb Na Barboru na Barboru

V neděli 4.12.2022 pořádal Honza Kmínek měřený trénink u Dubé. Postavil dvě obtížnosti tratí a využil k tomu mapu Zahájí a Barbora. Tratě nebyly vůbec lehké, naopak obtížností (hlavně v lese) by se daly téměř přirovnat k závodům áčkového žebříčku. Delší trať měla 4,7 km a ta lehčí cca 3,2 km.
  První polovina vedla Zahájím, kde bylo velmi těžké se orientovat v porostech, které již vůbec neseděly. Také bylo těžké zvládnout hustníky s velmi hustou spletí ostružiní a rokle s bahnem, které byly příčinou, že nikdo z nás se nevrátil s čistým pozadím. V druhé polovině trati jsme přeběhli silnici a běhali na mapě Barbora. Zde byla pro některé z nás zase těžká orientace ve skalnatých roklích. Ale nakonec jsme to všichni zvládli a do cíle se vrátili jen špinaví, ale bez zásadního zranění.
  Jen škoda, že zájem členů oddílu zejména z řad dětí nebyl vůbec žádný. Snad to bude příště lepší.

Výsledky Krátká trať
Miloš Dolejší 1. místo
Jirka Kapounová DISK
Výsledky Dlouhá trať
Petr Synek 1. místo
David Šmol 2. místo
Antonín Synek st. 3. místo
Lenka Dolejší 4. místo
Petra Synková 5. místo
Marcel Šmol 6. místo
Antonín Synek ml. DISK


Na viděnou na dalším tréninku !!

20221204_1

napsala Lenka Dolejší 6. 12. 2022

Zakončení sezony na soustředění v Kořenově

O prodlouženém víkendu od 17.11.2022 do 20.11.2022 se vydali téměř všichni členové oddílu na závěrečné soustředění do Kořenova, kde jsme měli k dispozici celou chalupu, kterou nám zajistil Tom. Chalupu jsme měli pouze pro sebe, včetně možnosti sauny, což bylo skvělé.   Soustředění začalo jako obvykle noční fází tréninku. Nočního tréninku se ujal Tom a postavil dvě tratě, kratší pro děti, a delší pro ty ostatní. Počasí tomuto tréninku moc nepřálo, pršelo, všude spousta vody, takže jsme se všichni vrátili úplně mokří. Opozdilci, kteří dorazili v pátek si tento trénink zaběhli později. Páteční dopoledne bylo věnováno middlu, 1. fázi. Jednalo se o trénink, který byl připraven v rámci WOC 2021, a běhal se nedaleko naší chalupy. Už od noci však začalo mrznout a lehce sněžit, což zejména zimomřivým radost nedělalo. Odpoledne byl připraven trénink s názvem Kontroly v utajení. Měli jsme mapu, kde centrální část kolečka kontroly byla vymazána a na nás bylo určit, jaký objekt je kontrolou. Dlouhá trať měla délku 7 km a byla na kopcích obou stran silnice v Kořenově, naštěstí jsme ji zvládli ještě za světla. Na páteční podvečer měl pak Tonda připaveny orienťácké kvízy a hádanky. Sobotní mrazivé a slunečné ráno bylo ve znamení druhé fáze middlu a zavedl nás na strmé svahy u Horního Polubného.   Po obědě jsme se všichni vydali uctít památku Vojty Romaniuka, bratrance Kuby Meduny, ke Štěpánce. Někteří z nás i na Štěpánku vyšli, jen nám musel stačit výhled ze skalní vyhlídky, protože nikoho z nás nenapadlo si vzít s sebou peníze na vstup. Jenže stejně mnoho času nebylo. Čekala nás odpolední fáze tréninku. Na kořenovských loukách a přilehlých lesích si Tom připravil sprintový scorelauf. Měli jsme 30 minut na to posbírat všechny kontroly. Spoustě z nás se to i povedlo, některým, jako já, chybělo jen pár vteřin, ale nedá se nic dělat, to je sport. Večer jsem vyplnili někteří saunou, někteří krátkou protahovací lekcí jógy. Vybaveni karimatkami jsme odsunuli stoly ve společenské místnosti a pod dohledem přísedících jsme se krásně protáhli. Jen na tu kytaru nebyla večer bohužel vůbec síla.   Posledním, nedělním, tréninkem byl Tondův HROB. Na něj se vydala již omezená část osazenstva, protože někteří z nás během soustředění onemocněli. Jen dva borci měli všechny kontroly v limitu (Vítek a Kuba Bílý), Honza Kmínek limit krátce přetáhl a chyběla mu jedna kontrola, ale i tak to byl úctyhodný výkon s uběhnutými cca 16-ti km. Vyčerpaní, ale spokojení, jsme se přes vyhlášenou Maškovu pekárnu vrátili zpět do Doks a blízkého okolí. Už nyní se těšíme na soustředění jarní.

20221122_1 20221122_2 20221122_4
20221122_5 20221122_3


napsala Lenka Dolejší 22. 11. 2022

Poslední letošní OŽ a prosluněné Krušné hory

Lepší počasí jsme si asi opravdu nemohli přát. Jasně, teplota nebyla z nejvyšších, ale co bychom taky chtěli uprostřed listopadu v 850 m.n.m. A tak zatímco o něco níže panovala celodenní šeď, Kmínkovi a Hradečtí klusali na start posledního letošního oblasťáku poměrně na lehko pod jasně modrou oblohou. Účast na závodech byla obecně skromná, pod což se podepsala jednak vzdálenost pro týmy z druhého konce JO, částečně asi odložený termín a dost možná i HROB, který se zde konal minulý víkend a odčerpal část startovního pole. Kuba Bílý nám na mapě Černé vody přichystal opravdu lahůdku. Po počátečním hledání vodotečí v hustnících následovala sušší část sloužící k přesunu pod železniční tratí skrz zelené plochy do bažinek u státní hranice, kde se daly nechat i dlouhé minuty. Závěrečná část se pak odehrála v modrobílých barvách, meliorační rýha byla doslova na každém kroku, v těch s vodou pak šlo i trochu omýt bahno z nohou, aby netížilo při výběhu kopečku do cíle. Suma sumárum - moc pěkná pomalejší trať náročným terénem. A jak jsme si vedli? Prostě jsme brali jen třetí nebo šestá místa :-).

Výsledky:
Hradecká Petra D40 3. místo
Kmínková Míša D40 6. místo
Kmínek Ondra H12 3. místo
Kmínek Honzík H12 6. místo
Kmínek Honza H40 3. místo
Hradecký Jára H50 6. místo
20221113125316 20221113132204 DSC01864-edit
napsal Honza Kmínek, 15. 11. 2022

Závěr O-Tour v domácích terénech

V režii ČSOS a OK Chrastava se o uplynulém víkendu odehrála závěrečná část O-Tour a příjemné bylo už to, že se nemuselo nikam cestovat. Centrem byla po oba dny louka pod Husí cestou za Dřevčicemi. Dalším příjemným aspektem bylo počasí, které by v případě nepřízně závody asi dost zkomplikovalo, a to od parkování až po běh samotný. Naštěstí se povedlo téměř dokonale. V sobotu se na mapě Stará Husí cesta běžela krátká trať a v mé H35B prověřila první půlka tratě kvalitu hlavně po stránce orientace a druhá po stránce fyzické kondice. Co jsem viděl, tak i ostatní kategorie to měly podobné. Samotný start ale předtím důkladně prověřil předzávodní přípravu, ne každému se totiž povedlo vzít si do lesa potřebné běžecké vybavení, vyzvednout startovní číslo, odebrat popisy korespondující s přihlášenou kategorii a vzít si na startu správnou mapu, případně si zkontrolovat obdrženou ;-).

Výsledky sobota, krátká trať:
Krausová Amálka D10 12. místo
Dolejší Kačka D21A 30. místo
Dolejší Lenka D35A 9. místo
Synková Péťa D35A disk
Kmínková Míša D35B 26. místo
Hradecká Petra D45A 23. místo
Kapounová Jitka D55B 14. místo
Nováková Pavla D55B 17. místo
Stránský Kuba H10 16. místo
Dvořák Dan H10 17. místo
Kmínek Ondra H12 13. místo
Kmínek Honzík H12 15. místo
Dolejší Honza H16A 11. místo
Bílý Kuba H21E 43. místo
Synek Tonda H21B 7. místo
Kmínek Honza H35B 13. místo
Bílý Petr H45A 29. místo
Hradecký Jára H55A 3. místo
Novák Tom H65B 2. místo


V neděli byla na pořadu klasická trať a jednalo se o závěrečnou etapu celé O-Tour. Start nebyl vzdušnou čarou daleko od shromaždiště, nicméně obcházení závodního prostoru zapříčinilo, že cesta na start v některých kategoriích předčila svou délkou závod samotný. Šplhání do skal a canyoning v listí jsem si moc užil, občas jsem se zvědavě podíval i někam, kam jsem nutně nemusel. Ale těch pár chybiček (hrubek) jsem si už odpustil, a tak i ve mně převládá pozitivní dojem z krásného podzimního běhání úžasnou přírodou. A protože někteří z nás chyby nedělali, kromě individuálních ocenění jsme přidali i dost bodů do soutěže klubů a je z toho pěkné 18. místo! Díky všem a gratulace medailistům.

Výsledky neděle, klasická trať:
Krausová Amálka D10 9. místo
Dolejší Lenka D35A 9. místo
Synková Péťa D35A 20. místo
Kmínková Míša D35B 5. místo
Hradecká Petra D45A 14. místo
Dvořák Dan H10 10. místo
Stránský Kuba H10 18. místo
Kmínek Ondra H12 13. místo
Kmínek Honzík H12 20. místo
Dolejší Honza H16A 8. místo
Koštejn Vítek H21E 43. místo
Bílý Kuba H21E 45. místo
Synek Tonda H21B 2. místo
Kmínek Honza H35B 7. místo
Bílý Petr H45A 56. místo
Hradecký Jára H55A 21. místo
Novák Tom H65B 1. místo
ZDS_5375 ZDS_5398 ZDS_5496
napsal Honza Kmínek, 1. 11. 2022

Ještědský žebříček v Turnově a Jablonci

O víkendu proběhly další z podzimní části závodů Ještědského žebříčku. Sobotní závody pořádal turnovský oddíl, zázemí bylo na krásném koupališti Maškova zahrada a běželo se na mapě Svatá Anna. Počasí příliš nepřálo, od rána intenzivně pršelo a bylo celkem chladno. Pro spoustu orienťáků (včetně mě) však téměř ideální počasí. Pro náročnost cesty na start měly kategorie HDR a linie trať v rámci koupaliště a přilehlých částí Turnova, kdy se běželo na sprintové mapě. Naší borci však všichni vyrazili na svou trať do lesa. Nejprve jsme všichni vystoupali až k rozhledně Hlavatice, kde byl start, a pak jsem vyrazili do roklí v okolí Valdštějna. Někteří z nás si dokonce Valdštejn v rámci svého závodu téměř prohlédli, ať cíleně, protože v okolí měli svou trať, či necíleně, protože tam zabloudili. Strmé svahy roklí a mokré klacky vedly k častým pádům, někdy bylo nejbezpečnější klouzat od kontroly po svém zadku dolů. Naštěstí jsem se všichni vrátili z lesa bez zranění, sice špinaví, ale spokojení a na shromku jsme se odměnili vynikající palačinkou.

Výsledky sobota, krátká trať:
Krausová Amálka D10 6. místo
Dolejší Lenka D21L 20. místo
Hradecká Petra D40 8. místo
Stránský Kuba H10 7. místo
Dvořák Dan H10 13. místo
Dolejší Honza H21L 25. místo
Synek Tonda H40 2. místo
Kmínek Honza H40 9. místo
Hradecký Jára H50 5. místo


Nedělní závody pořádal jablonecký Tatran, zázemí bylo v základní škole Rýnovice a mapa Maliník. Tentokrát se běžela klasika a Marda, jako stavitel trati, sliboval "velmi výživné" tratě. Kategorie H21L běžela téměř k Maliníku. Počasí bylo ještě ideálnější než v sobotu, bez deště, příjemně chladno, takže spolu s podzimním lesem to byla skvělá kombinace. Jak to má na správné klasice být, byla možnost na dlouhých postupech několika voleb, ale vždy to bylo do kopce. Elitní tratě měly délku 10 km u pánů a 6,5km u dam. Mohu posoudit pouze dámskou elitní kategorii a ta byla úžasná, middlové části s hledáním kontrol v kamenných polích byly střídány dlouhými postupy, a to se mi moc líbilo. Tentokrát bylo zastoupení našeho klubu velmi malé, v podstatě jsem běžela jen já, Honza a Hradečtí.

Výsledky neděle, klasika:
Dolejší Lenka D21L 18. místo
Hradecká Petra D40 7. místo
Dolejší Honza H21L 19. místo
Hradecký Jára H50 10. místo0AC28117-5AD1-4AB3-B07B-28639617D214

napsala Lenka Dolejší, 25. 10. 2022

Oblasťáky ve Sloupu a v Liberci

Dvěma závody pokračovaly o víkendu žebříčky Ještědské oblasti. V sobotu připravil Stadion Nový Bor náročnou krátkou trať ve skalách ve Sloupu a na ni se v mírně deštivém počasí vydala téměř dvacítka borců a borek z OK Doksy. Do cíle jsme často dobíhali s blátem mezi zuby, dá se tedy tentokrát směle prohlásit, že jsme doslova žrali bahno. Část tratě po přeběhu silnice už byla nezáživnějším natažením, i tak se ale většinou závod líbil. Mě osobně trochu překvapila možnost prohlížení mapy už ve startovním koridoru, v důsledku čehož jsem překombinoval postup na první kontrolu a zaseknul tříminutovou sekeru. Další průběh už odpovídal mým předzávodním představám, a tak v cíli převládla spokojenost. Pochvalu si zaslouží zázemí, zejména sociály. A výsledky? Přes pěkné výsledky vetošů zde musím vypíchnout hlavně dvě medaile v žákovských kategoriích, a to bronz pro Ondru a hlavně zlato pro Amálku. Ať to dál takhle pěkně běhá.

Výsledky - sobota:
Kamenár Štěpán HDR 10. místo
Krausová Amálka D10 1. místo
Synková Péťa D40 2. místo
Kmínková Míša D40 12. místo
Kapounová Jitka D60 3. místo
Nováková Pavla D60 8. místo
Markvart Míša H10 8. místo
Kmínek Ondra H12 3. místo
Kmínek Honzík H12 4. místo
Sanitrník Vojta H12 20. místo
Synek Petr H21L disk
Meduna Kuba H21K disk
Synek Tonda H40 3. místo
Kmínek Honza H40 4. místo
Šmol Marcel H40 disk
Hradecký Jára H50 1. místo
Bílý Petr H50 24. místo
Novák Tom H60 4. místo


V neděli pokračoval závodní víkend opět krátkou tratí, tentokrát v Liberci v režii Slavie s centrem na TUL. Počasí bylo přívětivější, než v sobotu, i tak ale potěšila indoorová varianta shromka. Vybaveni jsme ale byli i na mnohem nepříznivější povětrnostní podmínky, když Lenka přibalila pro jistotu sněžnou rolbu. Štěpovi udělala velkou radost, po výměně baterek už upravuje sjezdovky u nás doma. Prostorem závodu byl příměstský les s množstvím kamenů a variabilitou porostů, ne vždy snadno rozpoznatelných v terénu. Orientaci komplikovalo i množství cest a cestiček ve spojení s generalizací.

Výsledky - neděle:
Dolejší Lenka D21L 13. místo
Hradecká Petra D40 3. místo
Synková Péťa D40 5. místo
Kmínková Míša D40 11. místo
Kmínek Ondra H12 4. místo
Kmínek Honzík H12 12. místo
Dolejší Honza H18 3. místo
Meduna Kuba H21K 5. místo
Kmínek Honza H40 5. místo
Synek Tonda H40 6. místo
Hradecký Jára H50 2. místo
Bílý Petr H50 12. místo


Sloup1 Sloup2 Sloup3
Sloup4 Sloup5 Sloup6
napsal Honza Kmínek, 17. 10. 2022

Týmové snažení u Trutnova

Sezóna vrcholných závodů byla zakončena tradičně MČR štafet a klubů. Po letech se tato akce navíc vrátila ve své „monsterformě“, tedy včetně veteraniády a MČR oblastních výběrů žactva. Louka u obce Výšinka nedaleko Trutnova se tak stala na dva dny útočištěm všech orienťáků, pomalovaných válečnými barvami, vydávajících nejrůznější zvuky, a také, samozřejmě, závodících. V sobotu proběhlo MČR štafet. Terén nebyl náročný, časté dohledávky v hustnících však vyžadovaly, aby závodník včas zpomalil. Nám se podařilo nominovat štafetu H21. Štafety jsou kontaktní sport, v hustnících u kontrol na prvním úseku ne nepodobný hokeji. To se stalo osudným Škodíkovi na prvním úseku, kdy ve zmatku neorazil kontrolu, a tedy naše vlajková loď byla diskvalifikována. Snažily se tak alespoň veteránské štafety. Propadák to nebyl, ale výsledky ve druhé desítce pořadí nikoho neoslní. I tak to pro nás veterány byla zábava. Kluci Kmínkovi navíc běželi štafetu za Ještědskou oblast, bohužel ani tato štafeta neměla všechny terčíky. Večer se nesl ve znamení předzávodních porad, povolebních debat, Krakonoše, Víčkovice a shánění barev na ksicht. Nedělní závod družstev mi přišel o trochu obtížnější, než štafety, a to bylo jedině dobře. Postavili jsme tři týmy. Družstvo HD21 (Škoda, Dolejší, Fürst, Riby, Koštejn, Pavlíková, Bílý) skončilo na velmi solidním 25. místě. Dvě družstva veteránská kopírovala výsledky ze soboty. Za zmínku stojí i účast Ondry a Honzy Kmínkových v družstvech Ještědské oblasti. Za rok se poběží pod taktovkou Pardubic na Katovně (např. MČR na middlu 2009). Už teď se těším.

výsledky - štafety:
D135 Lenka Dolejší, Míša Kmínková, Petra Hradecká 15. místo
H21 Kuba Škoda, Kuba Bílý, Matouš Fürst disk.
H105 Dan Novák, Honza Kmínek, Tonda Synek 18. místo
H165 Jára Hradecký, Tom Novák, Petr Bílý 19. místo
MIX DOK2 - Kačka Dolejší, Markéta Pavlíková, Róza Riby 38. místo
Další štafety s DOK účastí
H12 JEO3 - Honzík a Ondra Kmínkovi disk.
H18 TJN1 - Honza Dolejší 30. místo
MIX DOK1 - Vítek Koštejn 20. místo
výsledky - družstva:
DH21 Kuba Škoda, Kačka Dolejší, Matouš Fürst, Róza Riby, Vítek Koštejn, Markéta Pavlíková, Kuba Bílý 25. místo
DH175 Dan Novák, Lenka Dolejší, Honza Kmínek, Péťa Synková, Tonda Synek 16. místo
DH275 Jára Hradecký, Petra Hradecká, Tom Novák, Míša Kmínková, Petr Bílý 15. místo
Další družstva s DOK účastí
DH14 JEO3 - Ondra Kmínek 14.místo
DH14 JEO4 - Honzík Kmínek 22.místo
DH18 TJN1 - Honza Dolejší 20. místo
DR1 DR2 DR3
Staf1 Staf2


napsal Dan Novák, 10. 10. 2022

Oblastní žebříček – Všeň

Další díl letošních oblastních žebříčků JO se odehrál v neděli 2.10. na mapě Kozlov na okraji Českého ráje. Do soupisky DOK trošku zasáhly choroby a bolístky, přesto nás na startu bylo dost na to, abychom významným způsobem promluvili do výsledkových listin. Posuďte sami:

výsledky:
Pavlíková Markéta D21L 10. místo
Hradecká Petra D40 4. místo
Dolejší Lenka D40 8. místo
Kmínková Míša D40 9. místo
Kapounová Jitka D60 6. místo
Stránský Kuba H10 16. místo
Kmínek Honzík H12 5. místo
Kmínek Ondra H12 8. místo
Fürst Matouš H21L 11. místo
Bílý Kuba H21L 24. místo
Kmínek Honza H40 2. místo
Synek Tonda H40 3. místo
Hradecký Jára H45 8. místo
Bílý Petr H50 17. místo


napsal Honza Kmínek, 5. 10. 2022

Výprava na štafety jako nikdy

Listí se už začalo pomalu obarvovat, všechny individuální republikové medaile již byly rozdané a tak nám nezbylo než se těšit na podzim plný klubových radovánek neboli štafet.
  A že se nás tedy sešlo. Naše trénérky dokázaly naverbovat děti, veteráni postavili tři štafety a v dospělých se také sešla slušná parta lidí, až se tomu člověk diví. Suma sumárum se nás na štafety rozjelo 24, neboli 8 štafet! Ať mě historikové opraví, jestli jsme jich někdy měli více.
  Závody se konaly v podhůří Krkonoš a na programu byly hned 3 - sprint ve Dvoře Králové pod pořadatelským pultíkem Vrchlabí, štafety v Tetíně od štětce SK Studence a štafety ve Vítězné opět zorganizované Vrchlabím.

Sprint

Ač se někteří těšili na tygry, sprint se ve dvorské ZOO nekonal. Konal se však v uličkách starého centra a na nedalekém sídlišti. Terén nepatřil k těm nejtěžším, co na české orientační scéně můžete nalézt, ale neurazil. Snad jen jedinou kaňkou byla obrovská fronta na toiky v karanténě (to jsme však ještě netušili, co přijde později).
  Bohužel žádná medaile necinkla, ale za to bych vyzdvihnul 9. místo Amálky a Markétky.
Stránka závodu

SP1 SP2 SP3
SP4 SP5


Štafety nambr van

Po sprintu jsme dali rychlý oběd a přemístili jsme se do nedalekého Tetína, kde sekonaly první podzimní štafety. Les byl hodně čistý, ale nechybělo hodně terénních tvarů, které ztěžovali dohledávku.
  Pro nás dospělé to byl důležitý závod, neboť jsme z něj chtěli nominovat dvě mužské a jednu ženskou štafetu na mistroství. Do karet nám hrálo, že šlo o mistroství oblasti, proti zase těch 86 přihlášených štafet. Bohužel se nám to nepovedlo podle představ, a tak jsme věřili v nedělní zázrak. Co však nebylo v dospělích, to bylo v ostatních kategoriích! Štafeta H12 (Ondra, Honzik, Vitek), se umístila na krásném 3. míste v Ještědské oblasti a štafeta H135 (Jára, Tonda, Honza) dokonce na 2. místě. Gratulujeme!!
  Zazmínku stojí, že pořadatele nezklamali a k dlouhé toice na frontu, přidali taky nekonečnou frontu na vyčítání.
Stránka závodu

Štafety nambr tú

Další den nás čekaly štafety v lese u Vítězné, což je prostor, který sousedí s prostorem, kde se poběží MČR ve štafetách. Tentokrát byl les trochu zavřenější a také se tam více chybovalo.
  Cíl dospělých byl stejný jako včera, za každou cenu dostat štafety na mistrovství. Ale bohužel zázrak se nekonal, a tak nás na mistrovství bude reprezentovat pouze jedna mužská štafeta. Malé interrmezzo: Možná když tyto řádky čtete, tak si říkáte, že to je teda nic moc. Ale ono to bylo docela MOC! Mít v dospělých takové zastoupení, jaké jsme měli, je fakt skvělý. A to nejen počtem. Ale i kvalitou. Postavit takto dobré štafety beru jako velký úspěch a líbí se mi, jak se rozrůstáme. I když je konkurence opravdu veliká, výkony všech stály opravdu za to. Díky! Konec intermezza. Celkově se nám povedlo nemít žádnou štafetu disk a navíc získat ještě hezké umístění v H12 (13. místo) a D135 (7. místo).
  Na závěr bych chtěl říct, že zde už tak velký fronty na toiky nebyly, páč, když jste uviděli, že pořadatel vyhradil pouze 8 toiek, radši jste si sedli se lese.
Stránka závodu

ST1 ST2 ST24
ST4 ST5 ST6
ST7 ST8 ST9
ST10 ST11 ST12
ST13 ST14 ST15
ST16 ST17 ST18
ST19 ST20 ST21
ST22 ST23


Sportu zdar a orienťáku hlavně!
Koště

napsal Koště, 28. 9. 2022

Ne úplně klasické MČR na klasice

MČR na klasické trati se pro jednou konalo v nám blízkém Boru, což určitě všichni ocenili. Co na druhou stranu nikdo neocenil bylo počasí - víceméně celý víkend pršelo. Do boje za tituly mistra republiky se z našeho klubu vypravilo šest běžců a do doprovodného závodu se přihlásilo dalších pět.
  Terén a tratě byly pro klasiku trochu netypické: Nepřišlo mi, že by bylo na trati hodně voleb postupů a kontroly byly často umístěné ve skalních městech, nebo vrstevnicových kudrlinkách. To mě v sobotu v kombinaci s mapou 1 : 15 000 a deštěm stálo nemálo času v dohledávkách. Ale se svým během v sobotu jsem byl spokojen, skončil jsem ve finále C, což bylo zlepšení oproti MČR na krátké.
  Na neděli pořadatelé ještě přidali na skalních městech, naštěstí také na mapu přidali výřezy v měřítku 1 : 10 000, takže se závod dal celkem umapovat. A až na dlouhý povinný postup rozbahněnou cestou byl závod v opravdu pěkném terénu.
  Celkově však byly závody až na počasí vydařené, i když žádného mistra ČR nemáme. Tak příští rok...

Výsledky - sobota doprovodný závod:
Tom Novák Middle B 22. místo
Antonín Synek Middle A 22. místo


Výsledky - neděle doprovodný závod:
Bílý Petr Long B 19. místo
Synková Petra Long B 22. místo


Výsledky - neděle MČR:
Pavlíková Markétka D21C 1. místo
Dolejší Kačka D21C 6. místo
Koštejn Vít H21B 13. místo
Bílý Jakub H21C 26. místo


MCR2 MCR3 MCR5
MCR4 MCR6 MCR7


napsal Kuba Bílý, trochu pozdě 29. 9. 2022

Hostýnské vrchy

O víkendu 10.-11.9.2022 se konaly závody Žebříčku A, a protože jde o body vydala jsem se Honzou do krásných lesů Hostýnských vrchů. Závody se konaly ve vesnici Rusava hodně daleko od Doks, proto jsme vyrazili již v pátek, aby byla jistota, že nic, při současném provozu na silnicích, neprošvihneme. Výprava OK Doksy byla velmi skromná, v podstatě jsme jeli jen my dva, ostatní dali přednost, zcela pochopitelně, bližšímu žebříčku B.
  Jak jsem psala lesy Hostýnských vrchu jsou krásné, bukové, a bukové jsou i hojné nálety a také hustníky. A to bylo to, co nám dělalo trochu problém. V sobotu se běžela klasika, kde byla, jak to má u správné klasiky být, možnost volby postupů. Já volila jako vždy bezpečnější a pro mě rychlejší obíhání a vyplatilo se. Honza tak úspěšný nebyl, několik směrových chyb v odběhu od kontroly a některé dohledávky ho odsoudily téměř na konec výsledkové listiny. Po závodech vyrazila mládež (spřátelení dorostenci z TJN a VLI) do hotelového bazénu zregenerovat a mentálně se připravit na krátkou trať. O té mluvili pořadatelé celý sobotní den a slibovali moc pěkný a těžký terén, kamenná pole a četné hustníky. A měli pravdu, jak jme se záhy přesvědčili. Já startovala mezi prvními, cestičky ještě vyběhané nebyly, ale to mi nevadilo. První polovinu se mi běželo moc dobře, kamenná pole jsem zvládala, po úterním tréninku s TJN na jizerskohorských stráních mě nic v tomto terénu nepřekvapilo. Jenže pak přišla hustníková pasáž a tam mě pěkně vytrestala kontrola č.9 - malá bažinka uprostřed hustníku, kam jsem běžela z bažinky uprostřed hustníku. Počáteční směr na mě dobrý, ale ta dohledávka mě stála 5 minut a tím i velkou bednu. Podobný problém měl Honza, ten ztratil ve stejná pasáži 3,5 minuty, a to je hodně, když se přidala ještě předchozí malá chyba, nebyl výsledek vůbec uspokojující.
  Tak nezbývá než doufat, že Mistrovství republiky na klasické trati příští týden nám přinese lepší výsledky.

Výsledky - sobota (KL):
Lenka Dolejší D40 4. místo
Honza Dolejší D16A 33. místo


Výsledky - sobota (KT):
Lenka Dolejší D40 7. místo
Honza Dolejší H16A 35. místo


Hostyn_1
napsala Lenka Dolejší, 14. 9. 2022

Žebříček B zakončily dva závody u Kralovic

Na 10. a 11. září připadly poslední dva (tj. 5. a 6.) závody letošního žebříčku B, které připravila Kometa Kralovice v prostoru Odlezelského jezera s centrem v Přehořově u Žihle. Prostor závodu tvořil svah k Mladotickému potoku a jezeru s převýšením více než 150 m a se dvěma bočními údolími a jednalo se o orienťácky nedotčenou lokalitu. Na start se tentokrát postavilo 8 DOK závodníků a vedli si střídavě. Na sobotní krátké trati uspěl zejména Jára Hradecký na třetím místě v H55B, na slušné 20. místo v H21B zaběhl Kuba Bílý.

výsledky - sobota (KT):
Riby Róza D21B 39. místo
Hradecká Petra D40B 32. místo
Kmínek Ondra H14B 60. místo
Bílý Kuba H21B 20. místo
Kmínek Honza st. H40B 14. místo
Bílý Petr H50B 18. místo
Hradecký Jára H55B 3. místo


Na nedělní klasiku jsme se zřejmě dobře posilnili a vyspali, protože se dostavilo většinou vylepšení sobotních pozic. Nejvíce si polepšila Péťa Hradecká na 9. místo v D40B, Kuba Bílý dokončil na 14. místě v H21B a dobře běžel opět Jára Hradecký – 6. místo v H55B. Závodilo se prakticky ve stejném prostoru, i počasí bylo podobné sobotě – na běh příjemné.

výsledky - neděle (KL):
Riby Róza D21B 27. místo
Hradecká Petra D40B 9. místo
Kmínek Honza ml. H12C 28. místo
Kmínek Ondra H14B 56. místo
Bílý Kuba H21B 14. místo
Kmínek Honza st. H40B 12. místo
Bílý Petr H50B 26. místo
Hradecký Jára H55B 6. místo


napsal Honza Kmínek, 14. 9. 2022

Podzimní sezonu odstartovaly oblasťáky v Polsku

Na první letošní podzimní závody (byť kalendářně je stále léto) se o tomto víkendu cestovalo do Polska. V rámci Česko-Polských dnů orientačního běhu 2022 se konaly tři závody počítané do oblastních žebříčků, v sobotu KT a sprint v lázeňském městě Swieradów-Zdrój, v neděli KL už na českém území, v Novém Městě pod Smrkem. My Kmínci jsme po zásahu cenzora do o-kalendáře figurovali ve startovce jen v sobotu, takže report z neděle musí případně doplnit někdo jiný. Čas odjezdu jsme oddálili, abychom tam nebyli zbytečně brzo. Zbytečně brzo znamená více než pět minut před startem, každá minuta se totiž dá doma využít smysluplněji, než na shromaždišti. Vyšlo to dokonale, nečekali jsme ani vteřinu a Honzík nemusel ani trávit čas zdlouhavým postáváním v koridorech a mohl rovnou do lesa.
  Trať se určitě nezařadí mezi mé oblíbené, les nedával příliš prostoru pro běh, jednalo se spíše o přelézání a přeskakování. V první části závodu šplhání do kopce, v druhé pak prudký seběh více méně po pěšině do prostoru cíle. Middle se povedl Pétě Synkové, která svou D21K opanovala, a na bednu si v poměrně velké konkurenci doběhl Ondra v H12 - výborné 3. místo.

výsledky - sobota dopoledne (KT):
Maršíková Šárka D10L 8. místo
Pavlíková Markétka D21L 24. místo
Riby Rose D21L 31. místo
Synková Péťa D21K 1. místo
Kmínková Míša D40 10. místo
Kmínek Ondra H12 3. místo
Kmínek Honza H12 13. místo
Bílý Kuba H21L 32. místo
Synek Tonda H40 7. místo
Kmínek Honza st. H40 10. místo
Hradecký Jára H50 4. místo
Bílý Petr H50 25. místo


Následovalo delší čekání na odpolední sprint. Cesta na start dávala tušit značné stoupání během závodu, osobně jsem to ale při běhu příliš nevnímal. Prostor sprintu byl pestrý, vystřídali jsme několik typů zástavby, z mého pohledu to byl hodně zajímavý a zábavný závod, ve kterém jsem se bohužel nevyhnul chybám. Co bylo ale závažnější, chybám se nevyhnuli ani pořadatelé.
  Už na trati se šlo všimnout některých nedokonalostí ve stavbě tratí a pořadatelském zajištění, což dávalo pochyby o regulérnosti závodu. To se plně ukázalo po konci, kdy na základě podaného protestu a přiznání některých závodníků byly výsledky H21L podrobeny přezkumu z pohledu reálně dosažitelných časů a následovala řada diskvalifikací. A jedním z disknutých byl bohužel i Kuba Bílý. Přestože u dalších kategorií žádný protest podán nebyl, pochyby o regulérnosti panovaly i jinde. Škoda pro jinak moc pěkný závod. Absence fáborků na H/D10L přispěla k chybnému ražení u Šárky a Ládíka Maršíkových a tedy k jejich DSQ. Snad je to i tak bavilo a neodradí je to od dalších závodů. Dařilo se opět Pétě Synkové, která razila cíl druhá v D21K, v D21L pěkně zaběhla Markéta Pavlíková - 13. místo, v H12 Ondru s Honzíkem dělilo od sebe pár sekund na 5. a 6. místě.

výsledky - sobota odpoledne (SP):
Pavlíková Markéta D21L 13. místo
Riby Rose D21L 28. místo
Synková Péťa D21K 2. místo
Kmínková Míša D40 10. místo
Kmínek Ondra H12 5. místo
Kmínek Honza ml. H12 6. místo
Synek Tonda H40 6. místo
Kmínek Honza st. H40 9. místo
Hradecký Jára H50 8. místo
Bílý Petr H50 16. místo


Druhý den nás čekala klasická trať, tentokrát na české straně hranice. Les byl oproti sobotě o dost běhatelnější a mapově celkem jednoduchý. Bohužel pořadatelé neměli zmapovaný celý les, ale jen malou část a tak delší kategorie dostali výměnu mapy. Takže místo klasiky jsem měl pocit, že běžím 2 middly za sebou. Pocitům ze závodu nepomáhalo ani bolavé koleno, kvůli kterému jsem ke konci musel zpomalit a ztratil jsem cenné minuty. Díky tomu a několika chybám jsem v H21L skončil 18. Ostatním se ale dařilo více: 4. místo pro Jardu Hradeckého a 6. pro Petra Bílého v H50 a 9. pro Matouše Fürsta v H21L.

výsledky - neděle (KL):
Riby Rose D21L 31. místo
Hradecká Petra D50 15. místo
Matouš Fürst H21L 9. místo
Bílý Jakub H21L 18. místo
Jaroslav Hradecký H50 4. místo
Petr Bílý H50 6. místo


napsali Honza Kmínek a Jakub Bílý, 5. 9. 2022

Archiv aktualit

Jaro a léto 2022